Zlato je tento rok najvýkonnejším tradičným majetkom na svete. A väčšina investorov nechápe, čo vedie zlato k pohybu. je to všade, nielen Wall Street Journal . Twitter je zaplavený falošnými príbehmi a praštěnými teóriami o zlate. A toto by sa mohlo stať drahou chybou, ak vám chýba toto aktívum. Ak sa pozriete na cenu zlata v ktorejkoľvek hlavnej mene - britská libra, kanadský dolár, euro, švajčiarsky frank, filipínske peso, mexické peso, čínske renminbi, japonský jen atď., Uvidíte trend. Zlato v tomto roku stúpa v každej z týchto mien.

A cena zlata stúpla tento rok v priemere o 26% v 13 hlavných menách. Z tohto hľadiska je index S&P 500 medziročne vyšší o 4,7%.

Tento rast ceny zlata sa neskončí len preto, že sa americká ekonomika v júli zlepšila.

Skutočným motorom zlata je jednoduchá vec a to je  ponuka a dopyt.

 

A práve teraz vidia inteligentné peniaze na celom svete problémy s papierovými peniazmi. Z tohto dôvodu sa sťahujú do zlata. Dôvod je jednoduchý. Fyzické zlato je poistením proti nezamýšľaným následkom bezprecedentného „fiškálneho stimulu“ v tomto roku. Fiškálne stimuly sú len fiktívnym pojmom pre tlač peňazí z ničoho nič. Existuje veľká pravdepodobnosť, že nové peniaze nebudú stáť za papier, na ktorom sú vytlačené. V minulosti investovali investori do dlhopisov s dlhou splatnosťou. Ale dnes sú výnosy japonských a európskych dlhopisov záporné. V USA sa výnos dlhopisov s modrými čipmi blíži k nule. To je to, čo zvyšuje ceny zlata ... je to stabilná zásoba hodnoty, ktorá má predpoklad prekonať infláciu. To dáva predpoklad, že Zlato ešte stále má priestor na rast. 

Načítať aktuálne ceny

Aktulizácia cien o:

0

min

0

sek