Aktuálna situácia v USA a investícia do Zlata

Futures na zlato nedávno prekonali 2 000 dolárov za uncu, je to nová najvyššia hodnota všetkých čias. Čo stojí za veľkým vzostupom?

zlaté tehličky

1. Pandémia. Zlato sa považuje za istotu a raj v časoch sociálnej a ekonomickej neistote.

2. Masívny fiškálny stimul. Federálna vláda tento rok dosiahne deficit 5 biliónov dolárov. (Spojené štáty. Oficiálna hodnota štátnej pokladnice pre štátny dlh je 26,7 bilióna dolárov, čo predstavuje 127% HDP.) To môže byť veˇký tlak na infláciu  - a zlato je tradičné zabezpečenie proti inflácii.

3. Neobmedzená likvidita centrálnej banky. Takmer zdvojnásobenie ponuky peňazí počas niekoľkých mesiacov ako núdzové opatrenie, ktoré môže viesť k inflácii.

4. Prudký pokles dolára za posledných pár  mesiacov. To sposobuje , že dovoz sa predražuje pre Američanov a umožňuje americkým spoločnostiam zvýšiť ceny. Čo je inflačné.

5. Tohtoročné voľby. Bidenova správa - navádzaný demokratickým parlamentom a senátom - je tlak na  zvýšenie dane z príjmu, dane z dividendy,zdaniť úroky a zdaniť kapitálové zisky, zvýšenie obchodných predpisov, a pridať ďalšie bilióny štátnemu dlhu s novémi a rozšírenéíymi opatreniami.... Z týchto dôvodov sa cana zlata postupne zvišuje.

Načítať aktuálne ceny

Aktulizácia cien o:

0

min

0

sek